Οι γονείς που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους, να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο τηλέφωνο του σχολείου στα κενά των καθηγητών, και να ζητούν τις πληροφορίες που θέλουν

Κλικ στην εικόνα για το πρόγραμμα και τις ειδικότητες των εκπαιδευτικών

Σχ. Έτος 2020-2021

program19 10 20

eidikotites

Βράβευση Μαθηματικής Εταιρίας

δημοσιευτηκε την Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2011

Students from the 1st Junior High School of Komotini were rewarded for their success in the national mathematical competition of the Hellenic Mathematical Society (H.M.S.)

thumb_math1

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

από τη μαθήτρια Βεζδρεβάνη Στέλλα

thumb_math3Το πρωί της Κυριακής 23/10/2011, στο χώρο της παλιάς νομαρχίας πραγματοποιήθηκε από το παράρτημα Ροδόπης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας (Ε.Μ.Ε) βράβευση των μαθητών σχολείων του νομού μας  που διακρίθηκαν στους πανελλήνιους μαθηματικούς διαγωνισμούς «Θαλής», «Ευκλείδης» και «μικρός Ευκλείδης».

Στην εκδήλωση συμμετείχε η χορωδία και η ορχήστρα του 3ου Γυμνασίου, που καλύπτοντας το μουσικό κομμάτι, τραγούδησε δύο γνωστά κομμάτια και καταχειροκροτήθηκε. Μετά την αποχώρηση των μαθητών του 3ου Γυμνασίου, ακολούθησε μια ομιλία που αφορούσε τους λόγους που οδηγούν στην επιλογή του επαγγέλματος του μαθηματικού. Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε η βράβευση των μαθητών (από δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια της περιοχής μας).

Οι μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν στον «Θαλή» είναι:

· από την Α? γυμνασίου οι:  Γρηγοριάν Χρήστος, Εξακοΐδης Γιώργος,Καρχαδάκη Ιωάννα, ΝακούσηΑσημίνα, Ομέρ Μουσταφά, Παχούμης Γιώργος, Πελτέκης Χριστόδουλος , Πεταλωτή Αλεξάνδρα, Πετρίδης Απόστολος, Ρούσης Βασίλης, Σταμπουλή Χρύσα, Σταμπουλή Κυριακή και Τσομπανγιοβάννης Ιωάννης,

· από την Β? Γυμνασίου η Βεζδρεβάνη Στυλιανή-Μαρία

· από την  Γ? Γυμνασίου η Μπαλίδου Βασιλική.

Μετ ά την επιτυχία στον  διαγωνισμό «Ευκλείδης» κατάφεραν να διακριθούν και να φτάσουν έως την τρίτη φάση του διαγωνισμού «Αρχιμήδης» που έγινε στην Αθήνα , οι μαθήτριες του σχολείου μας Βεζδρεβάνη Στυλιανή-Μαρία και Μπαλίδου Βασιλική.

thumb_math2

Βεζδρεβάνη Στέλλα