Αθλητικές-Αγώνες

Μαθητικοί Αγώνες Στίβου
Ν. Ροδόπης 2011-12

Διεξήχθησαν την Πέμπτη 29/3/2012 οι Μαθητικοί Αγώνες Στίβου (Α' φάση) Γυμνασίων και Λυκείων του Ν. Ροδόπης, στο Πανθρακικό Στάδιο Κομοτηνής. Οι μαθητές του σχολείου μας που έλαβαν μέρος στους αγώνες κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις:

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους!

Περισσότερα: Αποτελέσματα Αγώνων Στίβου 2011-12

Μαθητές και μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου Κομοτηνής με την βοήθεια του καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Λεμονίδη Νεοκλή δημιούργησαν ένα video στο οποίο παρουσιάζουν τα αξιοθέατα της πόλης μας, κάνοντας βόλτα με τα ποδήλατά τους μέσα στην πόλη αλλά και στους πρόποδες της Ροδόπης. Συγχαρητήρια στους δημιουργούς!

To video αποτελεί μία από τις συμμετοχές του σχολείου μας στην πανελλαδική καμπάνια του ΥΠΔΒΜΘ "Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου" κι έχει αναρτηθεί στην διαδικτυακή πύλη του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ). Για προβολή του video από το δικτυακό τόπο του ΠΣΔ κάντε κλικ εδώ.

bicycles

1η Θέση στα 400μ Ελεύθερο

Ο μαθητής του σχολείου μας Μαρέτης Απόστολος κατέλαβε την 1η θέση  στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης εφήβων-νεανίδων, παίδων-κορασίδων, παμπαίδων-παγκορασίδων, που διεξήχθησαν στην Θεσσαλονίκη, στο αγώνισμα 400μ ελεύθερο παμπαίδων Β.
Τα θερμά μας συγχαρητήρια στον Απόστολο.

Thumbnail image

1η θέση στο Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος Β. Ελλάδος

Ο μαθητής της  Α τάξης του σχολείου μας, Γεωργιάδης Κυριάκος, κατέλαβε την 1η θέση στο αγώνισμα "ΑΓΩΝ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ" στο Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος Β. Ελλάδος, που διεξήχθη στην Βέροια στις 5/2/2012.
Κυριάκο, τα θερμά μας συγχαρητήρια!

Thumbnail image