Ομάδα Εθελοντισμού

Δράση της Ομάδας Εθελοντισμού για το Βιβλίο

Ξεκίνησε η λειτουργία της Δανειστικής Βιβλιοθήκης της Ομάδας Εθελοντισμού

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου που γιορτάζεται στις  2 Απριλίου, ημέρα γέννησης του μεγάλου παραμυθά Χανς Κρίστιαν Άντερσεν, η ομάδα εθελοντισμού του σχολείου μας ξεκίνησε την λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης. Τα παιδιά της ομάδας δημιούργησαν μια μικρή βιβλιοθήκη με δικά τους βιβλία που τα διέθεσαν για δανεισμό σε όλα τα παιδιά του σχολείου. Κάλεσαν και τα άλλα παιδιά (που δεν ανήκουν στην ομάδα) να προσφέρουν κι αυτά κάποια βιβλία έτσι ώστε να εμπλουτιστεί η βιβλιοθήκη.

Περισσότερα: Δράση της Ομάδας Εθελοντισμού για το Βιβλίο

Δράση της Ομάδας Εθελοντισμού (λαμπάδες)

Παρασκευή, 16 Μάρτιος 2012 18:51

Βοηθώντας το Ειδικό Σχολείο Κομοτηνής

Στις 16/3/2012 δόθηκαν οι έλεγχοι προόδου, του Β Τριμήνου, των μαθητών του σχολείου μας στους γονείς/κηδεμόνες τους. Η ομάδα εθελοντισμού βρήκε την ευκαιρία να βοηθήσει τα παιδιά του Ειδικού Σχολείου Κομοτηνής πουλώντας στο χώρο του σχολείου μας, σε μαθητές, γονείς και καθηγητές, λαμπάδες του Ειδικού Σχολείου Κομοτηνής.

Thumbnail image Thumbnail image

Δράση της Ομάδας Εθελοντισμού (γούρια)

Βοηθώντας τα παιδικά χωριά SOS

Στις 13/12/2011 δόθηκαν οι έλεγχοι Προόδου του Α Τριμήνου των μαθητών του σχολείου μας, στους γονείς/κηδεμόνες τους. Η Ομάδα εθελοντισμού έδωσε το παρόν πουλώντας γουριά που είχαν καταστκευάσει τα παιδιά της ομάδας με την βοήθεια των καθηγητριών κ. Πολύζωίδου Σμαρώς και κ. Μπούζγα Λίλας. Τα έσοδα θα δοθούν στα παιδικά χωριά SOS.

Thumbnail image

Thumbnail image Thumbnail image