Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Σήμερα 14 Σεπτεμβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολική χρονιάς με την τήρηση όλων των υγειονομικών κανόνων, λόγω κορονοϊού.

Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία, υπομονή, όρεξη και αισιοδοξία σε όλη τη σχολική κοινότητα.

img 4268

img 4272

img 4270

img 4269

Αγιασμός

Αγιασμός 2018

Σήμερα, Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο αγιασμός για την έναρη της νέας σχολικής χρονιάς, στον οποίο χοροστάτησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μαρωνείας και Κομοτηνής κ.Παντελεήμων, παρουσία της διεύθυνσης, του συλλόγου καθηγητών, του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και όλων των μαθητών.

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!

dsc09009

dsc09036

Την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο  αγιασμός , στον οποίο χοροστάτησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μαρωνείας και Κομοτηνής κ.Παντελεήμων, παρουσία της διεύθυνσης, του συλλόγου καθηγητών, του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και όλων των μαθητών.

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!

dscn5461

dscn5472

Αγιασμός 2014-2015

Σήμερα 11 Σεπτεμβρίου 2014, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο επίσημος αγιασμός των σχολείων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, στον οποίο χοροστάτησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Μαρωνείας και Κομοτηνής κ.Παντελεήμων, παρουσία του διευθυντή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κ.Μούχτση, εκπροσώπων της περιφερειακής διεύθυνσης πρωτοβάθμιας και δευτεροβάμιας εκπαίδευσης ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, αντιπροσώπων του δημάρχου, σχολικών συμβούλων και πολλών γονέων

.dscn2223

Οι μαθητές παρακολούθησαν την τελετή του αγιασμού και δέχτηκαν τις ευχές όλων για μια δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία, δύναμη, υπομονή και πρόοδο.

dscn2214

Καλή σχολική χρονιά!

Πραγματοποιήθηκε και φέτος στο σχολείο μας, ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά από τον σεβασμιότατο Μητροπολίτη Μαρωνείας και Κομοτηνής κ. Παντελεήμονα. Μετά την ακολουθία του αγιασμού απήυθυνε εγκάρδιες ευχές για καλή σχολική χρονιά, δύναμη και κουράγιο στους μαθητές και στους καθηγητές.

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά!
Η διεύθυνση, ο σύλλογος καθηγητών και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων εύχονται σε όλους τους μαθητές Καλή σχολική χρονιά, με υγεία.
Καλή δύναμη σε όλους..

agiasmos2012-1