Ευτυχισμένο το 2020

Η Διευθύντρια, ο σύλλογος καθηγητών και οι μαθητές του 1ου γυμνασίου Κομοτηνής σας εύχονται ολόψυχα

Καλή Χρονιά!!!

συνεργάστηκαν οι μαθήτριες:

Καμπούρη Καλλιόπη

Γραμματίκα Ιωάννα

Νικολαϊδου Μαρία

Χριστούγεννα 2019

Σήμερα Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019 μετά τον εκκλησιαμό των μαθητών στην εκκλησία της Αγίας Σοφίας, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή στην αίθουσα Παπανικολάου. Οι καθηγήτριες του σχολείου κ.Μαργαρίτη, κ.Αλεξανδρίδου και κ. Πατεροπούλου, μαζί με μία ομάδα μαθητών, παρουσίασαν το θεατρικό "Γουτου Γουπατού" του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, μεταφέροντας σε όλο το αμφιθέατρο το πνεύμα των Χριστουγέννων. Ο Αϊ-Βασίλης μοίρασε ευχές από το σάκο του και η χορωδία του σχολείου, με τη βοήθεια του κ.Πενέτη, γέμισε την αίθουσα με όμορφες Χριστουγεννιάτικες μελωδίες. Οι μαθητές επίσης σταμάτησαν στο δημαρχείο της πόλης και τραγούδησαν κάλαντα στον δήμαρχο, κ. Γκαράνη Ιωάννη. Καλά Χριστούγεννα σε όλους, με υγεία...να τα ξαναπούμε τη νέα χρονιά!

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018 μετά τον εκκλησιαμό των μαθητών πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο αμφιθέατρο της παλιάς Νομικής Σχολής του ΔΠΘ. Οι καθηγήτριες του σχολείου κ.Μαργαρίτη και κ.Αλεξανδρίδου, μαζί με μία ομάδα μαθητών, παρουσίασαν το θεατρικό "Τα Χριστούγεννα του Σκρουτζ" μεταφέροντας σε όλο το αμφιθέατρο το πνεύμα των Χριστουγέννων. Ο Αϊ-Βασίλης μοίρασε ευχές από το σάκο του και η χορωδία του σχολείου, με τη βοήθεια του κ.Πενέτη, γέμισε την αίθουσα με όμορφες Χριστουγεννιάτικες μελωδίες. Καλά Χριστούγεννα σε όλους, με υγεία...να τα ξαναπούμε την νέα χρονιά!

Χριστούγεννα 2017!

Αποχαιρετήσαμε το σχολείο και υποδεχθήκαμε τα Χριστούγεννα!!!!! Μια γιορτή με θεατρικά, τραγούδια, ευχές και γαλλικές συνταγές. Ευχαριστούμε τις καθηγήτριες Μαργαρίτη Ελένη, Δημογέροντα Χρύσα και Αλεξανδρίδου Κέλλυ για την όμορφη Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!